От името на Цацаров и от свое име Иван Гешев подкрепи подкрепилите го прокурори
Прокуратурата "няма да допусне" и ще отговори с "всички позволени от закона средства" на критиките срещу номинацията
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Пресцентърът на прокуратурата разпространи до медиите в понеделник сутринта "позиция на зам. главния прокурор Иван Гешев", която е очевиден отговор на публикацията от последния брой на "Капитал" "Тоягата и морковът зад номинацията на Иван Гешев". В нея се описва контекстът около масовата подкрепа на номинацията на Гешев за главен прокурор от прокурори, следователи и служители, които са в институционална зависимост.
Въпреки че позицията е подписана от Иван Гешев, той уточнява, че говори и от името на главния прокурор Сотир Цацаров, а в един от пасажите, подобно на декларациите в негова подкрепа, започва да говори и в първо лице множествено число - от името на прокурорите, които са го подкрепили.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Как няма да говори за себе си в множествено число - той вече се изживява като човека, над когото е само господ. Не знам, но ми се струва, че и Пламен Георгиев загрява, което никак не ме радва, разбира се
До коментар [#1] от "evpetra":
Е не е само господ, още 2ма-3ма има, знаем ги кои са.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.