Вечерни новини: България търси бронирани машини за 1.5 млрд. лв., зърнената реколта е отлична
Новите изтребители F-16 може да се ремонтират в "Авионамс"; САЩ определиха Китай като валутен манипулатор
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Насред лятната скука в България, където всекидневните новини следят основно разпространението на чумата по свинете, управляващите решиха да опитат да задвижат и другата голяма поръчка за нова техника за армията - тази за бронетранспортьори. По света пък отново най-активен в създаването на новини е Доналд Тръмп, който затегна санкциите на САЩ срещу Венецуела и влезе в нова схватка с Пекин.
На фона на огромните пожари около Арктика и друг голям екопроблем започва да се превръща в алармиращ: обезлесяването в Бразилия се е ускорило с 67% от началото на годината, като само през юли е унищожена гора с размерите на Люксембург. Това е вследствие политиката на новия бразилски президент - крайнодесния Жаир Болсонаро. Той даде зелена светлина за сечи в най-голямата тропическа гора в света - "крепостна стена" срещу глобалното затопляне.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.