🗞 Новият брой на Капитал е онлайн >>

Африканската чума успя да влезе в още един свинекомплекс

Новият случай е в единствената промишлена ферма във Видинско

Бюлетин: Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Заболяването африканска чума по свинете, което навлезе ударно в България от началото на юли, е успяло да пробие в осми голям свинекомплекс. В сряда агенцията по храните обяви наличие на вируса във ферма във видинското село Новоселци, което се намира в непосредствена близост до града. Обектът е собственост на компанията "Адан-Н" и е единственият индустриален производител в тази област.

До момента огнищата на чума в промишлени свинеферми и лични стопанства са 36, а броят им при дивите животни надхвърля 50.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар