"Алфа Рисърч": Фандъкова води символично пред Манолова за кмет на София
Дилемата вероятно ще бъде решена от избирателите на "Демократична България", чийто кандидат арх. Игнатов е трети с почти 11% и потенциал за още


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Изключително оспорвана надпревара за кметския пост в София с по-висока от традиционната избирателна активност прогнозират социолозите от "Алфа Рисърч". В изследване, публикувано днес и финансирано със собствени средства, те дават символичен аванс от малко над 1% на настоящия градоначалник Йорданка Фандъкова пред Мая Манолова.
Според данните доста по-солидна е преднината на ГЕРБ пред БСП при вота за общински листи - над 10%, но все пак резултатът не би бил достатъчен за мнозинство на ГЕРБ в бъдещия общински съвет.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Игнатов има по-голям потенциал, но трудно ще навакса. Сега е момента да напомним на ДБ, че ги избираме като алтернатива и е редно да са такава. С 15-20% в общинския съвет могат да се свършат много неща, да се дава публичност на много проблеми. Сега е времето да се докажат, за да имат по-широка подкрепа занапред.
Нека им е за урок нещо друго - нямаше причина да се делят със "Спаси София". Така загубиха шанса си да стигнат до балотаж.
До коментар [#1] от "Георги Георгиев":
"Демократична България" не са се делили със "Спаси София", защото никога не са били едно. Няма как да очакваш, че две организации непременно следва да се обединят, само защото смяташ, че подкрепящите ги в някаква неустановена степен се припокриват.
За останалото си прав!
Червен кмет на София, не, благодаря!
"Алфа Рисърч": Фандъкова води СИМВОЛИЧНО пред Манолова за кмет на София.
"Изключително оспорвана надпревара за кметския пост в София с по- висока от традиционната избирателна активност прогнозират социолозите от "Алфа Рисърч".
"ИСТИНСКИ ОСПОРВАНА КМЕТСКА БИТКА":
"За първи път от много време в столицата има силни кандидатури и реално състезание. ГЕРБ губи мнозинство в общинския съвет":
"Третата позиция е за "Демократична България". Имайки предвид наблюдаваната и на евроизборите склонност техните избиратели да се мобилизират в последните дни преди вота, може да се очаква допълнителен ръст на тази формация, отбелязва "Алфа Рисърч".
"СИЛНА ИЗБИРАТЕЛНА АКТИВНОСТ":
Заявената избирателна активност за местния вот достига значителните 45.3%, което е с около 4 пункта повече от тази през 2015 г. и по всяка вероятност ще запази, а вероятно и надвиши тази стойност поради по-високата мобилизация на избирателите, провокирана от силните кандидатури и реалното състезание между тях, смятат от "Алфа Рисърч".
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.