Съд под карантина
С малки изключения разглеждането на дела спря. Как ще се отрази това на страните по тях и на магистратите
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
"Обявяване на решения в ерата на коронавируса. Вместо в срочна книга - в Ютюб." С този коментар столичен съдия сподели във фейсбук видео от страницата на Върховния съд на обединеното кралство, в което съдия Керр съобщава за взето решение. Отдолу следва дълга дискусия между юристи дали в Англия има срочна книга (тетрадката в деловодството, в която се вписват решенията при обявяването им) и дали съдиите трябва да подписват с електронен подпис решенията си.
На 13 март с решение на Висшия съдебен съвет (ВСС) 182 съдилища в страната, в които правораздават над 2000 съдии и работят няколко хиляди съдебни служители, затвориха врати. Нови дела не се образуват, а се разглеждат само тесен кръг от казуси, предимно в областта на наказателно право (вижте карето). Тази седмица Съдийската колегия към съвета реши да добави към тези дела и жалбите срещу незаконни действия и бездействия на администрацията.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
В един момент хората започват да разбират,че им е по-добре без държавата и нейните производни. Създадена някога за да е в помощ на хората, днес държавата е превърнала хората в свои роби. Във Франция жълтите жилетки започнаха да го осъзнават това и започнаха протести. Промяната в Европа пак започна от Франция и след приключването на операция "Коронавирус" очаквам там пак да избухнат протести, които малко по-малко ще подпалят цяла Европа и ще доведат до предефиниране на понятието "държава", защото вече хората не издържат.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.