Вечерни новини: Прокурори влязоха в президентството; България e на крачка от ERM II
И още: След нов рекорд със 240 заразени за ден се връщат част от по-строгите мерки; Пламен Бобоков е отново в ареста; Държавата ще става играч на пазара на горива
Прокурорски ден. Така може да се обобщи изминалият четвъртък, в който прокуратурата проведе безпрецедентна акция в президентството и задържа секретаря по правните въпроси и съветника по сигурността на държавния глава. Действията на подвластната на Иван Гешев институция идват ден след като президентът Румен Радев поиска разследване в НСО и сваляне на държавната охрана на почтения председател на ДПС Ахмед Доган и депутата от ДПС Делян Пеевски.
"Прокуратурата няма намерения да бъде въвличана в дребни политически игрички. Наближава година на избори. Явно влязохме в предизборна ситуация доста по-рано", каза Гешев, цитиран от "Дарик", на въпрос ще разследва ли многобройните нарушения, разкрити от съпредседателя на "Демократична България" Христо Иванов при слизането му на държавния плаж до резиденцията на Доган.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.