Данаил Кирилов подаде оставка като пореден бушон

Серия гафове и спорни промени беляза мандата на досегашния правосъден министър, който стана и основният защитник на безконтролния статут на главния прокурор

   ©  Цветелина Белутова
Бюлетин Легал Компас Легал Компас

Научавайте най-важното от правния свят и съдебната система всяка седмица на мейла си

Правосъдният министър Данаил Кирилов, който изненадващо за наблюдателите оцеля при последната рокада на правителството през юли, днес е подал оставка. Оставката му бе определена като изненадваща както от членове на кабинета, така и от депутати от управляващата коалиция. Сред тях преобладава мнението, че конкретната причина е острата критика срещу Кирилов в социалните мрежи, която особено се засили след като стана ясно, че той е основният автор на коментирания като юридически несъстоятелен проект за нова Конституция, лансиран от управляващите миналия понеделник. Последвалите изявления на Кирилов, най-вече злостните му коментари срещу опонентите му пред журналисти на Националната конференция на прокурорите в понеделник, доведоха до осмиваща го акция във фейсбук, където бе създадена специална "Група на наричащите Дани Кирилов с името Барни Ръбъл", набрала само за едно денонощие над 19 хил. членове.

Правителствената пресслужба съобщи в сряда, че Кирилов е подал оставка след разговор с премиера Бойко Борисов. В прессобщението се казва също така, че решението на премиера дали да я приеме ще бъде взето след разговори с коалиционните партньори. При всички случаи Кирилов ще остане на поста си поне до 2 септември, когато е първият ден от новата парламентарна сесия и практически първата възможност оставката му да бъде гласувана от парламента.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
13 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    scuby avatar :-|
    scuby
    • - 16
    • + 1

    Да преведа статията за полезните идиоти. Идиоти, продължавайте да искате оставката на кръволака Борисов. Опитват се да ви залъжат с ВНС и оставка на бушона Барни Ръбъл, но вие трябва да гоните основната цел оставка на правителството и на Гешев. Трябва да обвързваме пеевската групировка с правителството по всички наши медии и да докараме нашия човек от прокопиевската групировка Ицето Иванов в следващия парламент!

    Нередност?
  • 2
    scuby avatar :-P
    scuby
    • - 14

    Ето веднага Ицето Иванов потвърждава думите ми по-горе и сихронизираната позиция с гупировката Капитал:

    “Оставката на Данаил Кирилов не променя нищо. Него го жертват, за да може да оцелее властта на главния прокурор и задкулисната власт зад него - тази на Пеевски.” - категоричен беше Иванов.

    “Нашата борба е за оставка на Борисов и оставка на Гешев като най-важните инструменти на Пеевски, за да може след това, след едни избори да започнем дълбока реформа на прокуратурата и изчистването на държавното управление от модела “Пеевски” и модела “Сарая на Доган”. Това е нашата борба. Тази борба ние няма да спрем. В тази борба нищо не се променя от това, че Данаил Кирилов си е подал оставката. В името на тази борба ние сезираме и ЕК с нашата гледна точка по отношение на твърденията на прокуратурата.”

    Нередност?
  • 3
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 1
    • + 11

    Дани Ръбъла в две НС не можа да надскочи твърде ниската си летва като новата Фидосова да придава юридически вид на задкулисните договорки на Боса си.
    Оситът му да прави конституция (извинете за комбинацията Ръбъл и Конституция) окончателно разголи нищожеството му.
    Подозирав, че в тая шайка вкимки са такива.

    И на 2 септ пред парламента!

    Оставка и затвор, копелета!

    Нередност?
  • 4
    kdo52372883 avatar :-?
    kdo52372883
    • + 11

    Готин, колко плащат #Дебелият и #Кешев за такова неуморно и безпределно тролене?! Само от любопитство питам, иначе имам идея за ставките. Даже ми се струва, че са те взели за мезе, щото си още на старата ставка. Напоследък ги индексираха нагоре. Греда, значи! Ама гредата остава у теб. Дебелата.
    До коментар [#1] от "scuby":

    Нередност?
  • 5
    scuby avatar :-(
    scuby
    • - 11

    До коментар [#4] от "kdo52372883":

    Вие всичко елементарно и първично свеждате до тролове. Иначе простотията ви се вижда и с просто око и тук и по улиците. Ако такива сте младите, умните и красивите Бог да пази тази България!

    Нередност?
  • evpetra
    • - 1
    • + 5

    "... сред обсъжданите имена били това на сегашния зам.-министър Евгени Стоянов и на депутата Десислава Атанасова."

    За Евгени Стоянов не знам нищо, но Десислава Атанасова - представяте ли си? Какво е това? Като му е свършила дългата резервна скамейка на Борисов няма защо да се помотква повече, ами да заминава за Барцелона!

    Нередност?
  • 7
    scuby avatar :-|
    scuby
    • - 3

    До коментар [#6] от "evpetra":

    За каква Барселона говорите? Борисов не е бил в Барселона от 15 години?

    Нередност?
  • 8
    borodino avatar :-|
    borodino
    • + 6

    Айде, гербаджии, Бърни хвърли оставката. Давайте по ред!

    Нередност?
  • 9
    marian_jack_assa avatar :-|
    Marian Assa
    • + 6

    До коментар [#5] от "scuby":

    За съжаление не можем да се издигнем на интелектуалното ниво на вожда на Герб- как викаше на председателя на парламента- тъпа кърджалийска...какво беше?

    Нередност?
Нов коментар