Прокуратурата: Най-скъпото наследство от соца
Преди 30 години беше създаден моделът на държавно обвинение, който днес хипертрофира до мощен политически и икономически играч и изкара хората на улицата
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Преди 30 години беше създаден моделът на държавно обвинение, който днес хипертрофира до мощен политически и икономически играч и изкара хората на улицата.
Ако има държавна институция, която през последните 30 години успя да се спаси от всякаква реформа, това е българската прокуратура.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
Пак соц-а ви е виновен. На калпавия космонавт - космоса му пречи.
СДС подмени всичко в съдебната система преди двайсет и няколко години.
Сложиха свои калпави хора.. и не само там. Навсякъде глупостта, лакомията и кражбите в тая демокрация се множи с огромни темпове.
Просто според мен така си работи демокрацията - не падат ли отнякъде лесни пари в огромни количества, които да запушват дупката в бюджета на демократичната страна.
А и вижте колко хубаво е било преди 1945та в държавата - съдебната система и прокуратурата.. върнахме се в онова време - с Бай Ганьо дето прави избори, дето е политик, прокурор, съдия. Келепир, келепир и това е.
До коментар [#1] от "mickmick":
Соцът е виновен за много повече от това. И докато родителите ни разказват колко било хубаво, щото цените били ниски, все отнякъде се прокрадва грозната истина за репресивният апарат, унищожил гражданското общество.
Крехката държавност на третата българска независима държава, просъществувала по-малко от век, рязко се променя с идването на съветското владичество. Гражданското общество е ликвидирано, а поговорката "склонена главица ятаган не я сече" добива нов смисъл.
Неспособността на народа ни да си избира управници е пряко свързан със соца. С усещането, че някой трябва да ти каже какво да правиш. И това може да го изкорени само времето...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.