Антикорупционните кампании като развъдници на парадокси
Универсален обект "корупция" няма. Разрастването на органите за борба срещу корупцията всъщност допринася за увеличаването й
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Резултатът от този ефект на популизма обаче далеч не е съвсем безобиден. Вътрешното противоречие на една такава куха фраза, лансирана заради лесносмилаемата й и ефектна употреба, обикновено води до изкривено представяне на реалния проблем, а оттам - и до неправилно разчетени политики.
Как кухата метафора "корупция" влияе върху политиката "Антикорупция" разказва предложеният откъс от книгата на Попов, с лека редакция на автора.
Стефан Попов e доктор по философия и социални науки от New School for Social Research, Ню Йорк, и доктор на науките от СУ "Климент Охридски". Професор по философия и социология в НБУ. Автор на книги по философия и политически науки.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.