Новият План за възстановяване: вятър, газ и много здраве
Служебният кабинет подава своята версия на плана за 12 млрд. лв. към Брюксел и ще го качи за публиката след изборите


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Служебното правителство изпрати своята версия на Плана за развитие и възстановяване в Брюксел.
- Основните промени са в енергетиката и здравеопазването.
- Санирането и напояването са основни губещи, бизнес фондовете и ВЕИ печелят.
Атанас Пеканов имаше доста бурен месец и половина. Младият вицепремиер в служебното правителство (всъщност най-младият досега) не получи експлозивни ресори като ББР, "Автомагистрали" или НАП, но докато тези бомби избухваха една след друга, той имаше за задача да разглоби стария План за възстановяване и развитие и да сглоби нов. Вероятно всеки в държавата вече знае какво е този план, но ето пак: 12.4 млрд. лв. от ЕС, които имат за цел да ревитализират и обновят икономиката на страната.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Toзи е от вечните студентчета. На 30 а няма трудов стаж, за по-лесно си размотава разни научни степени и чака да го уредят на висок пост в държавата. Просто герберските калинки се сменят от други подобни.
Дилетански план. Няма съмнение че ще бъде одобрен. А туй дето го наричат здраве, дефакто е евтаназия.
Не ми харесва, че са отменили решението на два настоящи и бъдещи проблема. Газификация в Бобов дол е по-важна от тази в СтЗ - регионът е много по-зле откъм трудов пазар и обезлюдяване.
Напоителните системи също са много недофинансирани - подобен проект можеше да реши част от проблемите им, но правителството било "вдигнало ръце". Това не е държавническо. И след изборите пак ще вдигнат ръце. А България?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.