18 стъпки към правителството: Какво се разбраха партиите и какво предстои
Над 90 часа, или общо четири денонощия, продължиха преговорите между "Продължаваме промяната", ИТН, БСП и ДБ по различните политики за съставяне на правителство


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Интензивните многочасови преговори, стотиците обсъждани важни теми и почти пълно разбирателство създадоха усещане, че този път наистина ще бъде сформиран кабинет и дори би могъл да управлява по-дълго страната, отколкото се очакваше преди изборите на 14 ноември. Трудните стъпки обаче предстоят. В 18-те работни групи бяха уточнени нещата, които са безспорни за всички, но останаха още спорни въпроси, които може би не всеки е готов да отложи или преглътне.
През тази седмица се очаква да има разговори между лидерите на четирите партии, в които да се постигне окончателното разбирателство. "Чака ни поне още седмица работа", каза в тази връзка пред БНТ председателят на БСП в оставка Корнелия Нинова.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
7 коментара
Хаотично нахвърляни пожелания и типичните "умнокрасиви" прищевки за ВЕИ, къмпинги, слугуване на Америка и пр., родени от идеологическа обремененост и финансова зависимост, а не от прагматизъм и здрав разум.
Кръгът Капитал винаги е разбирал "реформата" у нас като държавни предприятия или държавни дялове да се продадат на някой на безценица и да вземат комисиони. Разбира се всичко по създадени предварително от тях правила, напълно законно, технологично, в правилния момент. Така по времето на Костов приватизираха що където намериха и успяха, така хубавото място полуостров Буджака се изкара от защитените зони и сега виждаме какво се случи с него, така дадоха Марица 1 и 3 със заробващи договори заради които дълги години изкупувахме и плащахме скъп ток, така продадоха 33% от държавния дял в ЕВН когато цените бяха най-ниски и през борсата. Сега ще видим какво ни готвят с новите им звезди ПП и с какво ще се раздели държавата, но като гледам като за начало сте хвърлили око на ББР и парите в нея. Така разбирате вие "реформите".
ДАЛИ ИЗОБЩО ЩЕ СВЪРШАТ БЪЛГАРСКИТЕ НЕЩАСТИЯ Да очакваме ли Светло бъдеще или пък затриване като народ
На пръв поглед изглежда, че мечтата на Внуците за реванш е осъществена. Те победиха и Румен Радев е назначен за още 5 години.
И правителството ще бъде тяхно, там игла да хвърлиш, все ще падне на Внук или Близък роднина на АБпФК (в най-добрия случай на потомък на КДС/КГБ агент).
Quo vadis, Balgaria?
https://www.novetika.com/pirova-pobeda-pregovori-opit-revansh-kasta/
До коментар [#1] от "ldt32646647":
Дотук добре, но това за "слугуване на Америка" нещо не го схващам. Да не е намек, че Радевото слугуване към Русия требва да се приеме, като стандарт?
До коментар [#2] от "scuby":
Ако ги няма МИ-1 и МИ-2 ще я караш на свещи у вас и ще си гориш дограмата на зима.
Определено сбъркана е т.н. БГ демокрация.
Някакви несъвместими (ДБ и БСП) и неясни субекти (ПППП и ИТН), посъбрали трохи от електоралния вот, за да оцелеят в политиката (разбирай - на All inciusive трапезата) се сдушават и се наместват във властта.
В момента чета за буржоазната история на БГ, което ми спестеха в училище.
Повторяемостта на събитията е плашеща!
През 1931 г след редовни избори се сформира парламентарно мнозинство от четири партии: Демократическата партия, БЗНС Врабча, Националлибералната партия и Радикалната партия, което гласува коалиционно правителство на Ал.Малинов.
Това управление е останало в историята на БГ като най-партизанското.
Свалено е с преврата от 19 май 1934 г, след който царят забранява политическите партии и до смъртта си управлява чрез непартийно обвързани обществени фигури.
Дали след Киро, Асен, Слави, Корнелия, Ицо, Бойко, Реджеп, Коцето, Мая, Настимир, Каракачана, аптекаря, свинаря и вся остальная сволоч не е дошло отново време да приключим с партийното?
Нещо за културата? Или няма нужда от такава?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.