"Труд" умря през 2014-а. Убиха го ГЕРБ и ДПС
Водовъртежът в българското публично пространство между фалитa на Lehman Brothers и този на КТБ засмука всекидневника в политическото задкулисие


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Особена наглост стои зад жалейките на депутатите около Борисов за изгонването на вестника от имота на културното министерство.
- Свободният език на "Труд" беше отрязан и поднесен още топъл на бившия премиер от тази групировка на олигархията, която унищожи вестникарския пазар.
- Близо десет години изданието е медийно зомби - поддържаше се изкуствено от държавата, за да ближе подметките на властта.
"Ето това ще бъде съдбата на парцала "Труд", казва от екрана Николай Бареков, докато къса брой на вестника в ефира на TV7. Годината е 2012, той работи в канала, притежаван полуофициално от собственика на КТБ Цветан Василев с негласен съдружник Делян Пеевски. Малко по-късно Бареков ще стане евродепутат, като по свидетелски показания за кампанията си е взимал пари "с чували" от фалиралата банка. Прогнозата му обаче се оказа вярна. "Труд" беше разкъсан на парчета и умря същата година. През 2012 г. собствениците му бяха принудени след силен натиск от държавата, управлявана тогава от ГЕРБ и съдебната система, управлявана от ДПС, да "продадат" вестника на Венелина Гочева, а две години по късно тя го прехвърли на Петьо Блъсков. Изданието веднага влезе в скимтящия хор на медиите, които бяха смачкани до парцали, които бършат мръсотиите пред и зад обувките на властта. Те разчистват пътя им от критици, замазват видимите кражби и вдигат шум, който да попречи да се види очевидното - безнаказаното присвояване на публичните пари в държавата.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Страхотен текст! Браво.
От най-четения вестник при Тошо Тошев, Труд откакто го дадоха на Н.Пр. стана невероятен парцал.
Петьо остана верен на ветропоказателския си характер и уби Труд.
До коментар [#2] от "D-r D":
Капитал го четат по-малко хора, защото е платен. Дневник си го чете същата бройка както преди, пускайки същите "идеологеми". Поредната фалшива, манипулативна "теза".
Както винаги право в десетката. Това е истината за парцала "труд". Показателно за овладяната държава беше атаката срещу Огнян Донев.
До коментар [#2] от "D-r D":
Пропуснал си Сорос, а иначе отговора го дава професор Христов, за броя на четящите.
До коментар [#2] от "D-r D":
Спомням си, преди петнайсетина години, как нямах търпение да си купя Капитал на хартия, да седна на някоя хубава сенчеста пейка в двора на панаира и да чета. На един дъх :) :) Сега влизам редовно, но не е същото... И знаете ли защо? Защото го чета единствено и само за себе си. Какво имам предвид:
Когато го четях на хартия имаше много хора - познати, непознати и приятели, които също четяха хартия, всякаква хартия, и можеше да поспорим и да говорим надълго и нашироко по всякакви теми. Сега, като започна да разговарям с някой, чувам от 95% от хората тезите на жълтите и превзети медии и сайтове. Просто човек не може да води конструктивен спор с аргументи и факти. Понякога чак не ми се вярва, че млади и умни хора, успели в това което правят, не могат да отсяват информация. Да не говорим за късата памет и за "журналисти" като Блъсков, Валерия Велева, Кеворк, Дачков и стотици като тях.
Та не съм съгласен, че читателите са изоставили Капитал. Читавите хора са си тук и четат. Просто на никой не му се занимава да води безмислени спорове под статиите. С цялото ми уважение, но Дневник се е превърнал отдавна в жълт ежедневник. За коментарите под статиите няма да казвам колко плачевно е положението.
Мисля си, че донякъде съвсем умишлено от Икономедия са разделили нещата между Дневник и Капитал точно по такъв начин :) :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.