Защо опозицията в София потъна в политическа тишина
Година преди местните избори опозицията в общинския съвет е притихнала, активни са само вероятните кандидати за кметове


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Гласът на опозицията не се чува през последните месеци и усещането е за безвремие година преди местните избори
- БСП, ДБ и Борис Бонев се сблъскват със стената на мнозинството за повечето си предложения и това често ги демотивира
- Ключово е обаче гласът на опозиционерите да продължи да се чува най-малкото защото осветлява решенията на управляващите
Покрай кметските избори през 2019 г. София кипеше. Най-заплетената за последните 15 години предизборна кампания тогава роди нова енергия и нови надежди. За първи път на изборите се яви граждански активен кандидат, който спечели убедителен резултат. Това мотивира донякъде двете големи опозиционни групи - "Демократична България" и БСП, да са по-шумни и по-инициативни. Освен това мнозинството в Столичния общински съвет (СОС) се смали и като цяло имаше очакване за промени.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Ако има как ДБ, ПП и Спаси София да се разберат за един кандидат, може и да успеят този път. Иначе ще има още 4 години мъка и мизерия.
Ако отново не се разберат, то това вероятно ще подари нов мандат на ГЕРБ, а за тях кмета на София е много важна фигура - основна в бюджета.
Подаването на предложения и сигнали е много важно, но е по-важно да се махне Дарт Вейдър.
Госпожо Сантова, в българския език няма такава дума - "входиране". Има "внасяне". Документите се внасят, те не могат да ходят, за да се входират. Една полуграмотна нотариуска от ГЕРБ въведе тази неизвестно как появила се дума и всички полуграмотни журналисти започнаха да я натрапват. Бъдете отговорна към езика!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.