Защо партии без шанс се явяват за избори
Или какво печелят тези, които не печелят място в Народното събрание, но са в бюлетината


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Когато миналата седмица изтече срокът за регистрация на партии, стана ясно, че на предстоящите избори на 2 април 26 партии и коалиции се борят за място в парламента. На последните избори в началото на октомври 2022 г. се явиха 28 партии и коалиции и още двама независими кандидати. От всички тях седем влязоха в парламента.
От общо 30-те регистрирани за участие 21 получиха под 1% от гласовете, 19 спечелиха под 10 хил. гласа, а 11 - под 5 хил. гласа. На фона на това на последните избори на партиите и коалициите бяха необходими над 110 хил. гласа за влизане в Народното събрание.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
Цялата статия можеше да се съкрати до две думи - За Келепира !!!
доста еднообразно описание. Ами имунитета? Не може да бъде повдигнато обвинение по време на кампанията, както и не важи домашния арест и можеш да си шариш наляво-надясно
Което не е забранено е разрешено. А по-нормално ли е малки партии да вдигат поли на всеки, който в безумна коалиция може да ги заведе до властта? Преди на Киро, а сега - защо пък не - на Борисов? Да, за ДБ говоря.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.