София, Пловдив и Варна: ще има ли други кметове

На местните избори: Кой след Фандъкова

Обединението на ПП-ДБ и "Спаси София" за столицата е най-сериозната заявка за пробив в градските крепости на ГЕРБ.

Бюлетин: Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Темата накратко
  • Докато погледите са отправени към парламента с очакване за правителство, партиите вече се стягат за кметската битка през есента.
  • Обединението на ПП-ДБ и "Спаси София" за столицата е най-сериозната заявка за пробив в градските крепости на ГЕРБ.
  • Резултатите от парламентарния вот през април дават шансове за промяна и в Пловдив

Шест месеца преди важните за всяка партия общински избори темата за бъдещето на местната власт изглежда потънала в политическата криза, чакаща разрешаването си и след петия вот за парламент през последните две години. Най-големите политически сили - ГЕРБ и коалицията на "Продължаваме промяната" и "Демократична България", договориха започването на работата на новото Народно събрание с избора на председател и обща законодателна програма. Сега основният интерес се фокусира във въпросите дали това взаимодействие може да се превърне в мнозинство, което да излъчи и правителство, или ще се върви към поредните предсрочни избори.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

3 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    cassius avatar :-|
    cassius
    • - 3
    • + 10

    Бонев е най-добрият вариант за ПП-ДБ, понеже е избираемо име, което се познава от потенциалният му електорат. Освен всичко останало, има много опит в СОС, познава хората и проблемите и има какво да доказва - че не е само на думи.

    Върти се името на Васил Терзиев, бивш съ-основател на Телерик (не сам , с още 3-ма човека), което ще е голям автогол за ПП. Да се абстрахираме от абсурдната ситуация с не един, ами 3-ма преки роднини в ДС (че и двама генерала, рекордьор) - това което се знае в ИТ бранша за него е приключването на Телерик с 300 уволнени и изпиране на парите в Кипър да не се плати нещо случайно тука. Извествен е с прякорът "Маслото".

    Много съмнителен и е капацитетът му като водещ на ИТ фирма, не мисля, че специално в тази фирма за developer tools точно той е бил водещият, други хора са (СТО-то и другото СЕО). Ще е голям автогол, типаж комсомолски секретар, който се намества зад нещо работещо и плямпа само по конференции и интервюта.

    Нередност?
  • 2
    isidro avatar :-|
    isidro
    • - 2
    • + 2

    До коментар [#1] от "cassius":

    Големият проблем е, че Бонев не е вариант на ПП-ДБ и в средносрочен план изобщо не се знае с какво мнозинство ще предопочете/ще му се наложи да работи. А че реално нямат избираем кандидат и полезен ход освен да го подкрепят, е ясно...

    Нередност?
  • 3
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 4
    • + 7

    За хора, които могат да четат между редовете, от кампанията в този брой на газетата стават много видими няколко неща:

    1. Продължава да се набива в главите на по-податливия електорат, че съществува някакво "реформаторско" жълтопаветно градско мнозинство. Докато в същото време новите реформатори изготвят обща законодателна програма с "мафията", чиято единствена алтернатива казват, че са.
    Тия, дето помнят повече от 3 минути, знаем, че не много отдавна имаше един блок със същия етикет - реформаторски, който беше обидно слугински на баце. И в резултат на ибрикчийството му се разпадна и оттече в канализацията. Та оттам "реформаторски" се възприема като мръсна дума и като символ на неподплатена с нищо властомания;

    2. Изобщо не е сигурно, че колаборацията ПП/ДБ ще оцелее до местните избори. Видимо от кампанията в газетата,надеждата за правителство в 49-тото НС е обречена и ПП, които нямат структури и пр. елементи от партийното строителство, а само фенове, като кукувиците ще се опитат за местните избори да снесат яйцето си в чуждо (ДБ) гнездо и жълтопаветниците да им го измътят. Щом припознават кукувиците за свои...;

    3. Нито ПП, нито ДБ имат различимо име за кмет на София. Името на архитекта, последния кандидат на ДБ, хващам бас, че не го помнят и ДС генералът, и счетоводителят и самият Христос. А жълтопаветният електорат гава тосе гърчеше между Мая Червената и Данчето от мафията.

    4. Седеммесечното убийствено управление на Четворната ламя м.г. смятам, че е достатъчно ясен сигнал какво чака София при евентуално управление на т.нар. "реформатори", които усвоиха на мурафетите на "мафията" в движение и светкавично надминаха и учителя си.

    И ако кривите жълти павета са символ на келявото управление на Герб, продаването им чрез (руски) посредници и замяната с прост черен асфалт ще е етикет на евентуалното "реформаторско" управление.

    Викам да не рискуваме с "реформатори", които все ги влече към "мафията", а?...

    Нередност?
Нов коментар