🗞 Новият брой на Капитал е онлайн >>

Борисов ще предложи програмен кабинет и Мария Габриел за премиер

"Слагам празните имена на министерствата и с тези, които се съгласят да има споделена отговорност, определяме имената на министрите", каза лидерът на ГЕРБ

Бойко Борисов отказа да каже името на номинирания от ГЕРБ за премиер, с аргумента че ще направи това в сряда в Народното събрание пред всички парламентарни формации
Бойко Борисов отказа да каже името на номинирания от ГЕРБ за премиер, с аргумента че ще направи това в сряда в Народното събрание пред всички парламентарни формации
Бойко Борисов отказа да каже името на номинирания от ГЕРБ за премиер, с аргумента че ще направи това в сряда в Народното събрание пред всички парламентарни формации    ©  Лили Тоушек
Бойко Борисов отказа да каже името на номинирания от ГЕРБ за премиер, с аргумента че ще направи това в сряда в Народното събрание пред всички парламентарни формации    ©  Лили Тоушек
Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Само няколко часа след като президентът Румен Радев обяви, че ще забави връчването на мандата с една седмица (следващия понеделник) от първата политическа сила - ГЕРБ, които трябва да го получат, обявиха формулата за кабинет, който възнамеряват да предложат. Тя е програмно правителство, като кандидатът за премиер ще бъде предложен от ГЕРБ, а според офертата имената на министрите ще бъдат посочени от политическите сили в парламента, които решат да го подкрепят.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

5 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    parazitko avatar :-|
    Паразитко
    • - 2
    • + 2

    МФ - Влади Горанов (ДПС), МВР - Младен Маринов (ДПС), земеделие - Васил Грудев (ДПС), икономика - Корнела (БСП/СДС), МОСВ - Емел Етем(ДПС), здравеопазване - онзи глупака от Итн с титлата професор, МВнР - Славчо плешивия чалгара, Министерство Шенген - размиг чакърян (Ами), енергетика - теменужка петкова (ДПС), спорт - прасен крадлев, правосъдие - Борислав Сарафов (ДПС), култура - Станислав Балабанов (чалгари), транспорт - Илиян Филипов ( гроб ), образование и наука - Тошко Йорданов(чалгари).

    Нередност?
  • 2
    fpd1488699386518396 avatar :-|
    Ivan Mitev
    • - 3

    Поради лошото влияние от прилагания неправилен метод за работа на Министерството на финансите е невъзможно успешно правителство.
    След прекратяване на държавната финансова грешка е възможно успешно правителство.

    Нередност?
  • 3
    cccd avatar :-|
    cccd
    • - 1
    • + 7

    Да сложиш Мария Неделчева (Габриел по съпруг) на премиерското място, е все едно да назначиш мъпет за министър-председател. Всички знаем КОЙ ще бъде истинският министър-председател зад нея. Егати поредната подигравка с българите!

    Нередност?
  • 4
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 2
    • + 3

    Тъй като вече сме в необявена предизборна кампания, баце се прави на търговец на индулгенции - който плати (подкрепи), печели министерско кресло.
    Съвсем друг е въпросът кой ще си заложи главата и авторитета за 7 дена - от обявяването на състава на МС до отхвърлянето му от НС.
    Герб няма да може да състави правителство.
    Киро-Асенистите - още повече.
    Защо трябва да се загубят месец и половина национално време?
    Ами за да могат тия реално нелегитимни в управленско естество полит. формации да изгласуват в зала също толкова спорни и конюнктурни закони, с които да обслужат спонсорите си от Козяк.

    Набива се на очи, че антиКозак поведение е все по-равносилно на отстояване на национални интереси. Да, Възраждане са доста дървени, но пък са единствените, коите не се изуват, като чуят за ранната светлина на зората...

    Няма да има правителство.
    Партиите са морално компрометирани.
    Избори докато ги принудим да разкарат старите муцуни и извадят нови хора и идеи.
    Само с крадене не става.

    Нередност?
  • 5
    hi_hi avatar :-|
    Хи-хи
    • + 3

    "Най-стабилните европейски демокрации работят по този начин" хихихи
    Стабилните - може, бандитските - не. ПП-ДБ бяха много тактични и не казаха, че лицето Бойку е най-слабия премиер досега. Доказателства - една торба

    Нередност?
Нов коментар