БСП излезе с решение срещу кампаниите за преференциален вот
Социалистите предупреждават, че "тези негативни явления" могат да имат сериозни последици


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Ръководството на БСП и националният предизборен щаб на партията приеха решение срещу кампаниите за преференциално гласуване. В типичния си бюрократичен стил на изразяване от "Позитано" 20 са записали, че "оценяват като недопустимо" агитацията да нарушава "общия характер и провеждането на кампанията на съответната листа", както и да се "дискредитират директно или индиректно кандидатите от листата - не можем да бъдем противници в собствената си листа".
Останалите две точки са още по-объркващи - едновременно порицаващи, но неясни. Изпълнителното бюро и щабът задължават отдел "Организационен" и отдел "Избори" да информират ръководството за "конкретните случаи, в които се нарушават уставните норми и коректността на отношенията в листите". Председателите на общинските и областните съвети пък трябва да "предприемат конкретни действия за ограничаване на тези негативни явления, които могат да имат сериозни последици, както за изборните резултати, така и след парламентарните избори".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
50 коментара
И от тая партия ще чакаш да гласува за мажоритарен избор и електронно гласуване.
Червените старчета сега усетиха, че ще им се разбие статуквото
Хихи, и сега какво, феновете на Кадиев ще гласуват за ГЕРБ :)
да си изтрещяват, когато има поне 10 избрани с преференции, доста глави ще падат. Сега може да драскат глупостти.
Глутницата започна да се самоизяжда, откак ДПС ги отсвири :-)
До коментар [#1] от "chicago514":
"И от тая партия ще чакаш да гласува за мажоритарен избор и електронно гласуване."
Пиши я вече в канала!
Дъртите мутри усетиха, как им издърпват мекото килимче из под г****а!!!!
Невероятно весело настроение ще да внесе тази декларация, в изборните редици!
Очаквам в следващите дни, да оскубят майчето-Ма , да я завържат за реактивна метла и да я изстрелят в космоса!
До коментар [#7] от "Да бе да":
Ай, Наслука :)
Не им изнася на ДРУГАРЕТЕ хората да имат собствен избор, а не да следват директивите на партията!
Ама малко им остава на БСП, има-няма десетина години и ще се закрият по демографски причини. :)
хахах, ще има май пак изненади тип ала номер 15 и от сега си постилят да се оправдават с малоумния си неграмотен електорат.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.