Китайската научно-технологична борса отвори с ръст на някои акции от 520%
Star market e направена по подобие на Nasdaq и е отговорът на Китай в търговската война със САЩ


Йорданка Веселинова

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Акциите на някои от компаниите, които в понеделник се листваха на новата китайска научно-технологична борса Star market, скочиха 400-500% в първия ден на отварянето й. Платформата беше обявена от президента Си Дзинпин преди по-малко от година и като отговор и реплика на Китай към електронната борса Nasdaq в САЩ, на която се търгуват предимно IT компании.
Financial Times посочва, че в нея Китай вижда и знак за устойчивостта в търговската война със САЩ, пише Financial Times.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.