Как иначе може да изглежда бюджетът
Визията на Института за пазарна икономика има реформи, ефективност и голям излишък като буфер за външни шокове


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Институтът за пазарна икономика (ИПИ) предлага вариант на държавния бюджет с ниски данъци и по-малка държавна администрация.
- В него има реформи, ефективност и голям излишък като буфер за външни шокове - елементи, които липсват в проекта на правителството.
- В отговор на недостатъчните средства в общинските бюджети икономистите предлагат финансова децентрализация, която да осигури 800 млн. лв. за местни политики.

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Когато си господин никой и нищо не зависи от теб, лесно се разтягат локуми и се правят алтернативни бюджетчета!
Институтът за пазарна икономика всяка година изготвя алтернативен бюджет, но няма ни една умна глава в правителството, която да му обърне внимание и дори да си го вземе наготово, той се предлага безплатно. Но така е, умните хора винаги са по-малко и не могат да повлият на масата от невежи хора.
Как са изчислили спада на субсидиите и здравноосигурителните плащания при намаление на осигурителната тежест? Логиката е точно обратната. Ако хората не плаща - ще плаща държавата.
Цифрите не се връзват. Изглежда, че ИПИ искат да направят предложението си атрактивно за хората и затова добавят сваляне на данъците. Освен това сега е времето точно за капиталови разходи - а те режат и от там.
До коментар [#2] от "evpetra":
Предишните бюджети ми харесаха до голяма степен. Този е малко или много пожелателен - никак не е просто да се режат разходи с такъв размах.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.