Цените в ресторантите растат през юли въпреки понижения ДДС
Годишната инфлация през юли е 1.2%, основно заради по-скъпи храни. На месечна база поскъпват хотелите
Всяка седмица получавайте най-важното и интересно от ритейл сектора във вашата поща
Леко забавяне на темпа на инфлацията през юли до 1.2% на годишна база и ускорение на месечна до 0.5% показват данните на НСИ от наблюдението на потребителските цени в страната. Основният двигател за ръста спрямо миналата година продължават да са храните, както и ресторантьорските и хотелските услуги. На месечна база обаче хранителните стоки, които са с най-голяма тежест в потребителската кошница, отчитат дефлация, докато най-голям ръст има при туристическите пакети.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Дали празните заведения по морето със спагети за по 30лв не станаха новите предпочитани перачници. Прокуратурата нещо по въпроса или пак гоним скелети от 90те + дребни джебчии....
По-скъпи храни не е тъждествено на цени в ресторантите. И все пак, никога спадът на ДДС за пострадали сектори не е бил с цел "понижение на цените". Целта от началото досега винаги е била да се компенсират част от загубите им чрез това съобразно "данъчно облекчение".
Съвсем друг е въпросът, дали го заслужават. Винаги най-сивите сектори са най-кресливи, а и повечето заведения уволниха всички още при първоначалното затваряне.
Статията има доста проблеми и изглежда, че прокарва определена теза, вместо да информира.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход