Тъмните дупки на българската карта
Кои области се оказаха много по-малки от очакваното след преброяването и какво ще правим с европейските пари
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Представете си, че сте ръководител на голяма компания. Имате огромен екип с много подекипи и всяка година подготвяте стратегията и бюджета си, като определяте конкретно финансиране, за да изпълняват задачи.
Сега си представете, че за последно сте броили хората в тези екипи преди десет години и на тази база още разпределяте задачи. Нямате никаква идея какво става, нито колко хора има в тях. Може би някои екипи се разпадат, а хората им масово отиват в чужди компании? Може би други са твърде раздути и пречат на останалите? Може би някои екипи се справят добре, но имат нужда от помощ?
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Картата е резултат от политиката през последните 30г. на базираните в София правителства. Като става въпрос за разходи от ЕС фондовете, ще напомня че 95% от средствата в ОП “Транспортна инфраструктура” се изхарчиха в Южна България. 85% от тях в ЮЗ район по NUTS-2. /не е 3 както сте наюисали в статията/. И 70% от тях в области София и София град.
Също така за да се изхарчат по този начин парите, правителствата на ГЕРБ начело с баш кмета на София и премиер Борисов, целенасочено запазиха сегашното разпределение по NUTS-2 непроменено и София отново продължава да е в ЮЗ район. Всички останали държави в ЕК отдавна са извадили столиците си в отделни райони. Чакаме анализ на журналистите на Капитал за последствията.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.