Бюджет 2022: От "много добър" до "можеше да е с по-малък дефицит"
Какво казват коалиционните партньори от БСП, "Демократична България" и ИТН за проекта на правителството


Екип на Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Проектът на бюджет 2022 вече е в парламента и в петък ще бъде обсъден от депутатите от бюджетна комисия. "Капитал" потърси мненията на ключови представители на коалиционните партньори на "Продължаваме промяната" в комисията.
Проектът вече предизвика някои критики - че е проинфлационен, с твърде голям дефицит и че може да постави под въпрос влизането на България в еврозоната през 2024 г. Финансовият министър Асен Василев пък вече влезе в задочна дискусия с работодателските организации заради планираното увеличение на минималната работна заплата на 710 лв. и на максималния осигурителен праг (от 3000 на 3400 лв. от 1 април).
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Аз до сега не съм видял и прочел някой да казва, че този бюджет е "много добър" освен Асан и Киро, които си го хвалят. А може би и Тошкото на Трифонов.
Съветвам младите хората да са по критични когато някой им казва преди избори, че няма да прави дългове, а след изборите да ти сервира 7.3 милиарда. В края на миналата година натовариха тези млади хора с 3.2 милиарда лева, сега още 7.3 милиарда. Елементарните манипулации и оправдания, че с дълга ще се плаща стар дълг, а останалото ще са капиталови разходи и инвестиции не трябва да минава толкова лесно.
Правителството на премиера Кирил Петков ползва неправилна структура за държавен бюджет.
Подходът прикрива въведеният грешен основен метод за емисии на левове.
Паричната грешка е водещата причина за щети в Република България. Държавната неправилност поразява бедни и богати.
Централната банка няма капацитет да прекрати щети от паричната грешка.
При създадените условия, за Република България е невъзможно устойчиво развитие.
Приемането на подготвения проект за бюджет е сигурен начин за политически провал на правителството.
Запазването на грешния основен метод за емисии на левове създава нови трудности. Инфлацията и проявите на стопанска разруха са неизбежни последици. Правителството е с качество на ударен самолет.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.