Първи бюджетен дебат в парламента: За дефицита, дълга, инвестициите и осигуровките
Управляващите подготвят здравна реформа и ще я обявят в средата на годината


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Без изненади депутатите от управляващата коалиция приеха на първо четене в ресорна комисия бюджетите на здравната каса, на държавното обществено осигуряване и на държавата. Част от най-разискваните теми отново бяха за това дали финансите на държавата са реалистично планирани, дали предвиденият нов дълг от 7.3 млрд. лв. не е твърде голям и дали сега е моментът и с колко да се увеличи максималният осигурителен доход. Намерението на управляващите е той да стане 3400 лв. от 1 април.
В залата се чуха и реплики, че ако правителството не започне реформа в здравната система сега, това едва ли ще се случи по-късно, а в бюджета на НЗОК няма заложени подобни цели. Вицепремиерът и министър на финансите заяви, че в момента се мисли в посока премахване на клиничните пътеки, както и начините и методите за договаряне на лекарства и други медицински изделия. Цялата визия за здравна реформа ще е ясна до юни.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
Външни сили са ни взели на абордаж и ни водят по гръцкия сценарий макар и още да сме далеч. Започнаха да ни слагат популисти и демагози на власт, които ще раздават пари и ще правят дългове. Много надихнахме глава последните години, не слушаме, правим си каквото искаме и сега ще ни накажат. Гръцкият народ беше много по непреклонен от нас по темата "Македония". Човек можеше да си помисли, че никога няма да пуснат македонците в ЕС, но като ги натиснаха да си връщат дълговете, които ги оставиха да правят през годините от популистки правителства, подписаха Преспанския договор и сиртаки играха. Сега ние скоро не само Северна Македония ще пуснем и Истанбулска конвенция ще приемем, а и хоро ще играем.
Не трябва да допускаме такива поставени набързо от чужди сили правителства да правят дългове. Това е много важно!!
Слушах го Кокорчо по Панорама. Инвестиции и капиталови разноди щял да прави? А какви - не казваааа...
Добре му се отразява на Кокорчо властта ! Скоро ще му трябва фотошоп да му скрива гушата ...
Дебатите в парламента ще стават все по-интересни с напредването на разцеплението в коалицията и охлаждането на отношенията с президента.
Затова Киро и Асен бързат: смяна на комисии, надзорни съвети - повсеместни назначения. Новите назначенци правят абсолютно същото, каквото и отречените от тях.
Т.н. четворна коалиция всъщност става все по-двойна - Киро и Асен + сценаристите на Слави Тр, защото ДБ се дистанцира още отначало, а БСП започва да прозира измамата, която е впримчена да поддържа.
Президентът, ракетата-носител на Киро и Асен, започна бързо да губи не само хората си, разставени на ключови места по време на служебните правителства, но и авторитет по чувствителни теми и се дистанцира от тях, защото Киро и Асен следват друга програма. Чия? Става все по-ясно, че е чужда.
Мафия!
Оставка!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.