Частни, но все така нещастни: как се финансираха дотук клубните стадиони в България
За три десетилетия логично най-много средства са отделени именно за националния стадион


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Липсата на съвременни големи спортни зали, които да отговарят на нуждите на националния отбор по волейбол, доведе до манията по строителството им - първо в София, а след това в Пловдив, Русе и Бургас. Тридесет години по-късно националният отбор по футбол е в същата ситуация - стадион "Васил Левски" от години не отговаря на изискванията на УЕФА за мачове от ниво "европейски и световни квалификации". И футболът се изправи пред проблем, който беше очевиден от поне 20 години - няма модерни стадиони в духа на XXI век.
Държавата почти изцяло остави на клубовете и общините да се оправят със стадионите, повечето от които строени през 70-те години. Което не е проблем - принципно е далеч по-добре всеки от клубовете да финансира собственото си развитие, вместо да разчитат на публични пари. Оказа се обаче, че повечето от тях нямат нито пари, нито умения, нито кадърни мениджъри. Което логично е видимо по терените в страната.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.