Зет италианец

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

И с невъоръжено око се виждаше силен италиански уклон в активностите на управителя на софийска област Олимпи Кътев. То не бяха делегации от италиански кандидат-инвеститори в т.нар „Супер Боровец“ - най-мащабния проект в подресорната му област. То не бяха дружески посещения в италианската област Третино с цел пренасяне на опит. Тъкмо независимите наблюдатели си бяха обяснили италианофилството на г-н Кътев с неговата лоялност към премиера Сакскобургготски (половин италианец по кръв и близък до Апенините по интереси), и лъсна и малката правда. Олимпи Кътев имал зет италианец. Младият Патрик Паулето, изглежда, е някак си кармично и наднационално свързан с институцията на областната управа. Две години работил като асистент на управителя на област Трентино, а пък сега е зет на управителя на Софийска област. Поводът зетят да излезе на светло беше скандал около усилията му да пренесе в България „опита на Трентино в областта на управлението на околната среда“. С други думи, италианската „Петрол Вила“ учредила смесено предприятие с кметството на Своге за строителството на девет малки ВЕЦ-а в най-живописната част на Искърското дефиле (Софийска област). Във ВЕЦ „Своге“ управител е Паулето. За проекта сигнализираха загрижени за опазването на дефилето. У г-н Кътев обаче има нещо патриотично. Той не просто сбъдна мечтата на средностатистическия българин - да има зет италианец. Той е на път да превърне в мечта на средностатистическия италианец да има тъст български областен управител.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар