

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
млрд. долара е добавил към нетното си състояние през изминалата година Марк Зукърбърг, с което богатството му достига 34 млрд. долара. Така 30-годишният съосновател и главен изпълнителен директор на социалната мрежа Facebook заема 11-а позиция във Forbes 400 и е най-печелившият сред милиардерите, попадащи в тазгодишното издание на класацията. Общо 303-ма от тях са увеличили състоянието си през изминалата година, като съвкупното им богатство възлиза на 2.29 трлн. долара.
Оживлението на капиталовия пазар през изминалата година в САЩ направи най-богатите американци още по-богати, пише Forbes. Подемът обаче превърна влизането в списъка на 400-те най-заможни хора в страната доста по-трудна задача. Прагът за попадане в тазгодишното издание на класацията Forbes 400 е 1.55 млрд. долара (в сравнение с 1.3 млрд. долара миналата година) – рекордно високо равнище от 1982 г. насам, когато анализаторите от американското списание започват да следят състоянието на най-богатите хора в страната.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
12 коментара
ИНтересно, с какво ни помага да излезем от блатото тази информация? Благодаря.
Черепа и българските олигарси фигурират ли там?
До коментар [#1] от "daskal1":
Помага ни с много неща . Но най-много с това , че можем светкавично да направим разлика между начините на забогатяване на богатите американци и назначените капиталисти-олигарси в Русия или в България например.
Ще намериш ли и най-малка прилика между Бил Гейтс и Игор Сечин - приятелчето на джуджето от Кремъл , например???
До коментар [#3] от "Николай_1":
:-) , когато бях малък и аз така си мислех . Обаче ако се поразровиш ще видиш , че въобще не са случайни момчета хамериканчетата.
До коментар [#1] от "daskal1":
А кой е казал, че трябва да ни помага за това? Пътят на Бил към забогатяването е доста добре отчетен в "Изключителните" на Гладуел. Затова съм съгласен с Николай 1, а не с xyha.
До коментар [#3] от "Николай_1":
"Бил Гейтс и Игор Сечин - приятелчето на джуджето от Кремъл , например??? "
За да сме по-точни Уилям Гейтс Младши!
Там, където наистина няма да намериш прилика е между Гейтс - младши и покойният Джобс или втория в класацията г-н Бъфет!
До коментар [#1] от "daskal1":Това е стандарта!
Е, дано да постигнете стандарта по честен начин :-) .
Един хубав еврейски виц за насърчение:
"В разговор с Бога един от вярващите го пита:
- Господи, какво са за теб един милион години?
- Минута, отговаря Господ
- А милион долара?
- Цент
-Господи, дай ми един от тези центове!
- След минута."
До коментар [#2] от "latsy":
"Черепа и българските олигарси фигурират ли там?"
"олигарси" и "български" не могат да бъдат в едно изречение.
До коментар [#6] от "2.5":
За Бъфет съм напълно съгласен с тебе - Бъфет е паразит.......
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.