Оливър Харт и Бренгт Холмстрьом печелят Нобеловата награда за икономика
Наградата е присъдена за изследванията им в договорните отношения


Иво Коларов

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Британецът Оливър Харт от Harvard University и финландецът Бренгт Холмстрьом от Massachusetts Institute of Technology са новите носители на Нобеловата награда за икономика, връчвана от Шведската централна банка. Двамата учени получават приза за работата им в развиването на теорията на договорните отношения.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Уважаеми джентълмени от Riksbank, които първи въведохте отрицателните лихви в тъмните фиорди на монетарната политика и дадохте отрицателен пример на Super Mario от ECB и Hyper Jordan от SNB, моля да отмените номинациите на Харт и Холмстрьом за теорията им на договорните отношения и да връчите Нобела по икономика на младежът-чудо Дебелян Беевски за феноменалната му теория за анексите към договорите. Само в нея ще разберете за асиметричните ефекти от допълнителните споразумения към основните договори при усвояване на еврофондове, по-известни като парадокси от анекси, тип Беевски и ще получите по-светли отговори на въпросите (Q&A): 1. големината на бонуса на мениджърите, ситуирани във водещи офшорни зони. 2. късметът от конструктивните усилия, подкрепени от държавните институции. 3. дългосрочните бонус схеми, които не вземат предвид краткосрочните избори. 4. при анексирането на контракт страните и тяхната възможност да упражняват контрол върху изпълнението му са определящи за ефекта от него (P&L). 5. кои компании би трябвало да се слеят, кои институции трябва да са публични и кои частни в зависимост от интереса#феса 6. Отдаването на доходна дейност на частна компания е по-подходящо заради възможността за въвеждане на стимули % £¥€$, които в крайна сметка да облекчат (източат) бюджета и да подобрят профита.
И всичко това е сътворил преди да започне научната си кариера, преди да навърши 29 години, когато другите младежи висят в програми на бюрата по труда за лица до 29 навършени години. Когато подхване мащабно академична дейност, може да резервирате Нобелите по икономика за следващите 10 години само за ДСП като екслузивен дистрибутор на ДПС и изключителен промоутър на ОЗ.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.