Стивън Хокинг: Кратка история на гения
Световноизвестният британски астрофизик почина на 76-годишна възраст
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Британският учен Стивън Хокинг, определян като най-ярка звезда в съвременната астрофизика, почина на 76 години.
Хокинг е сред учените, повлияли най-много на съвременното разбиране за Вселената с работата си върху черните дупки и с научнопопулярни произведения като "Кратка история на времето". Приживе роденият през 1942 г. британец се смяташе за един от най-големите умове в света, а според някои - за най-известния учен в съвременния свят. За другите учени той беше символ на неограничените възможности на човешкия ум.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
Голям мозък беше. Мир на душата му
Мир на праха му !
"Освен с научната си работа " ... няма кой знае каква научна работа освен няколко научно-популярни книги . По скоро бих го причислил , като много-добър научно-фантастичен автор.
Не е обяснен точно фактът, че през 2009 г. Хокинг преотстъпва позицията си на Лукасов професор по математика на "Кеймбридж". Практиката на университета е професорите да "предават щафетата" в годината, в която навършат 67 години. Било взето решение Стивън Хокинг да продължи да работи като почетен Лукасов професор.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.