🗞 Новият брой на Капитал е онлайн >>

Строител на капитализма: Марк Рюте

Бюлетин: Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Пътят на България и Румъния към шенгенската зона до края на 2023 г. е почти ясно, че ще бъде затворен. Блокадата за пореден път ще дойде от Нидерландия, като този път по ирония на съдбата причината няма да е решение на правителството ѝ, а липсата на такова. Eдин от най-дълго управлявалите европейски лидери - нидерландският премиер Марк Рюте, подаде оставка, като ще остане служебен министър на страната си до редовните избори през ноември.

По време на 17-годишното управление на Нидерландия Рюте няколко пъти спира България за влизане в Шенген. Слабо вероятно е като служебен премиер, преди избори, той да промени решението си и да остави новото правителство пред свършен факт, особено като се вземе предвид, че миграцията беше причината за падането на кабинета.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
Нов коментар