Сезонът на индустриалните паркове идва с над 400 млн. лв. от ЕС
България ще опита да развие 4 нови производствени зони до края на 2023 г. с парите от Плана за възстановяване и устойчивост


Научавайте най-важното от сектор енергетика през изминалата седмица
След повече от 30 години пазарна икономика България скоро ще има регулации за развитие на индустриалните паркове, които освен това ще бъдат подкрепени и финансово от европейския План за възстановяване и устойчивост. Макар че предвидените за това пари леко са намалени в новия вариант на плана, разработен от екипа на вицепремиера Томислав Дончев, целите са амбициозни - до края на тази година в страната трябва да бъде изграден първият парк с пари по инструмента, а до края на 2023 г. броят им трябва да достигне 4.
Затова и ударно през миналата седмица в комисиите в парламента премина проектозаконът за индустриалните паркове, който се очаква скоро да влезе на второ четене в зала.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Така ГЕРБ-авите крадат европарите. Пак безсмислено строителство, пак дотации за чужденците които да докарат тук млъсните си производства и нископлатения си ръчен труд, пак пилеене на парите, с които нашите малки фирми трябваше да настигнат западните си конкуренти. А накрая пак ще се обърнат в хотелски вериги на кастата стояща зад Борисов, Станишев, Доган... Парите трябва да се инвестират в зелени технологии, в намаляване консумацията на електричество, в увеличаване на рентабилността. И днес има толкова много икономически зони и места за всякакви инвеститори, но няма инвеститори и свободни работници. Всяка сутрин пътуват едни бусчета по 60-80 км. да събират ромите да сглобяват за по 400-600 лв. Сега като се настроят и по едни лаборатории за по стотици милиони, като софийския технологичен парк, който се оказа поредния пясък, който погълна над милиард евра. Но се оказа, че няма кой за какво да го ползва, освен като сграда за отдаване под наем. И днес си остава празна.
Вижте какво стана с нашето селско стопанство. Да не говорим с нашата промишленост, която произвеждаше крайни продукти. Да не говорим с вредните храни и препарати с които ни тровят, щото уж били евтини. Хората вече не могат да избягат и по селата, защото там зърнопроизводителите тровят всички зеленчуци в дворовете на хората и обвиняват самолентия трафик и глобалното затопляне. Аман с вашите апетити отново да крадете и да лишите местните от парите, които трябваще само да им раздадете.
До коментар [#1] от "proizvoditel":
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.