Какво се променя в административното правосъдие
Много по-бързо, с по-уеднаквена практика и модерно административно правосъдие чрез предложен от Реформаторския блок законопроект


Иван Тодоров

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
"Капитал Дейли" публикува това мнение на адвокат Иван Тодоров относно предложените миналата седмица от депутати от Рефорамторския блок промени в Административнопроцесуалния кодекс (АПК). Редакцията ще публикува и други становища по проекта.
Реално електронното правосъдие се въвежда за първи път в кодекс
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Нормалните хора както и честните бизнеси имат огромна нужда от тази съвсем разумна и бих казал техническа промяна в административното правосъдие. Да видим сега дали КОЙ и обръчите от фирми ще се съгласят практиката на съда да е уеднаквена така че по еднакви казуси съдът да се произнася по един и същ начин. Според мен лично опозицията на тези промени ще е като за конституцията - яростна!
В статия в Капитал, чиито линк прилагам, съдия Васил Петров от СРС в изключително разбираем и логичен текст дава много и подробни примери как отделни текстове в проектопромените директно противоречат на конституционни норми на принципите на административното правораздаване и могат да увредят интересите на лица и фирми.
a/2015/10/01/2619673_protivorechivata_reforma_na_a dministrativnoto/
Ускоряването на административния процес и "разтоварването" на ВАС са основните търсени плюсове на измененията на АПК.
Преведено на "медицински" език това би прозвучало така: край на дългите и скъпи терапии и преминаване към ампутации; вместо консултации с републикански специалисти - рецепта от личния лекар...
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgari
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход