Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Естествено, повечето чужденци обжалват задържането си. Макар и след дълги съдебни битки съществен брой излизат навън. Понякога обаче, дори когато съдът окончателно постанови един човек да бъде освободен, той остава в Бусманци.
Защо? Няма да повярвате. Да вземем например случая на Аббас Мадах, гражданин на Иран, който е настанен в дома в "Дружба" на 21 февруари 2006 г. Той обжалва заповедта за настаняване там, като междувременно е преместен в новия дом в Бусманци. В края на 2006 г. съдът преценява, че Аббас трябва да бъде освободен. Дирекция "Миграция" обаче не се съобразява с това решение. Защото - и сега внимавайте - е обжалвана заповедта за настаняване в "Дружба", а при преместването в Бусманци е издадена друга заповед. Която тепърва трябва да се обжалва.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
15 коментара
Егати държавата! Очакваме справедливост в Либия, а не можем да я осигурим в собствената си страна, която уж е демократична.
Всеки да си стои в Родината.
Ако не му харесва,да отива в Щатите.
Там нали има свобода,демокрация.
Aбе ква работа имат тези муджехидини в БГ. Малко ли амужди си имаме, че и още. Направо да ги екстрадират, какво ги лигавим ще ги храним, че и ще обжалват пред съда, като че ли съдът не е заринат и без това с други дела. Рязаните скотове вън от БГ.
do 543:
Na men "rqzanite skotove" ne mi pre4at. No ti mi pre4i6, taka 4e: Vun ot Bg, ku4e mrusno!!!
До t [Анонимен | неутрално]
16 юни, 14:51
543 поне е българин.Аз не позволявам да го гониш-
Ти вземи поне на български да пишеш.
Като не ти пречат, ти иди при тях.
Я ми кажете, какво прави този Аббас Мадах в България. Защо не си седи в Иран. Не стига че са го пуснали да влезе в България и са го настанили да има покрив над главата и храна 3 пъти дневно, ами и недоволен бил. Не му харесвало. Да си седи в Иран, като не му харесва тук. На българските пенсионери, дето цял живот са работили за тази държава, някой дава ли им ядене 3 пъти дневно? От къде на къде българския данъкоплатец ще храни арабската измет, която по незнайни пътища се е домъкнала в България?
S takav viden ministar,kakvo drugo ochakvate ?
@Волен: ами прави това, което стотици хиляди българи правят на запад - търси добро за себе си. Освен това иранците не са араби.
Защо да не внасяме чужденци ,впредвид голямата демографска криза. Да им се даде БГ гражданство и да се оправят. Китайци ,виетнамци и индийци са в по-голяма степен икономически активни и работливи. Предпочитам ги пред мюсолманите. В Родината ни 3 милиона работещи издържат 4 неработещи. Да си вкараме 3 милиона китайци да ни изядат уличните песове ,да оправят дупките по шосетата , да оправят демографската криза да понапълнят изтънелия НОИ. Въпросния Аббас Мадах може да е по-полезен за страната ,ако има нашенски паспорт отколкото да е затворник. От римско време време е ясно ,че където е хубаво там е Родината. Абсолютно никакви мерки не могат да спрат хората да търсят по-достоен живот в Европа например. Българите идваме от територията на съвременен Афганистан. Човечеството се е зародило в Африка.И този процес ще съществува винаги. Имам приятели иракчани ,които не са фанатици и пият домашна ракия с дамаджани.
щото като ги напускаме, ще си живеем като в една голяма циганска махала, защото тези няма да дойст тука да работят, ами и те като нашите цигани ще се наредят на опашката за социални помощи, които от нашите данъци ще им се плащат. Защото след 50 години демографски ще сме превзети без война и жив българим няма да живее по тези земи.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.