

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Всички мерки за грижа за децата със специални нужди трябва да са под един общ знаменател - деинституционализация. Настаняването на деца в институции не е правилният модел, нарушава техните права, не им дава образование и качествени здравни услуги. Добрата новина е, че хората, ангажирани с реформата на домовете, вече са го разбрали. Въпросът обаче няма да се реши, ако просто затвориш една институция, без да създадеш алтернативни модели за грижа и да реинтегрираш децата в обществото.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Примерът с Хърватия е показателен и за нас.
Ние сме много толеранти, бе, благотворителни сме по конкретни поводи, но дали сме съгласни да са в съседния двор..., абе виж сега, според зависи, нещата са относителни, та до бурни протести, показани по национална телевизия. Като в Русе, един квартал който е извън града, най-обикновено село си е то.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.