За изкуството да си лидер и лидерството в изкуството
Или как светът би бил по-добро място за живеене, ако хората работеха не само за заплатата в края на месеца, а и за кауза, в която вярват


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Кой е Иън Съдърланд
Д-р Иън Съдърланд е асистент професор и директор на докторската програма към Училището по мениджмънт IEDC-Bled, Словения.В момента води различни курсове – основно културна социология, науки свързани с лидерството, социална теория и социо-музикология.
Д-р Съдърланд има бакалавърска и магистърка степен по музика от Memorial University в Канада, както и докторска степен по социология и философия от University of Exeter, Великобритания.
Занимавал се е с изследователска дейност в Центъра за науки свързани с лидерството към Exeter. Той изнесе лекция в четвъртък в София за изкуството да си лидер.
Оркестърът свири четвъртата част от симфонията. По някое време един от челистите напуска сцената. Може би има спешна нужда да отиде до тоалетната? Случва се. След малко си тръгват още няколко от музикантите. После още няколко. Да не би да има някаква епидемия? Вниманието на унгарския княз Естерхази вече е съвсем приковано в сцената. Накрая си тръгва и диригентът – капелмайсторът Йозеф Хайдн. На сцената има двама музиканти, които изсвирват последните ноти. Що за симфония е това? Какво се случва?
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Алтернативно тълкувание на картината:
Жълто, червено, черно - знамето на Германия е на фона, обгърнато в дима от оръдията, докато светът се изплъзва из ръцете на мургавия човек от малцинството :P
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.