Особености на интернационалното семейство
Или какви са законовите разпоредби при сключване и разтрогване на брак между двама души от различни държави


Юлиан Спасов

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
"Един билет за Париж, моля?" – каза той и така започна всичко в историята за среща с жена с френско гражданство и апартамент с изглед към Айфеловата кула. Последва и въпросът: "Ще се омъжиш ли за мен?" Но какво казва правото за продължението на историята?
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Въпрос - ако бракът е сключен от български гражданин с чужд гражданин в чужда държава (не ЕС) - може ли български съд да обяви развод при положение, че българският гражданин си е в България и подаде молба за развод. Интересува ме конкретно какви са последствията (ако има такива) за имуществото на българския гражданин в България придобито преди сключване на брака. Ако може някой да отговори - благодаря!
Може би е хубаво да напишете и през какви перипетии преминава българския гражданин, за да регистрира легално партньора/съпруга си в нашата прекрасна Р България.... През МВР и опашките и дивотиите на Отдел Миграции....
Публикувано през m.capital.bg
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.