Новият брой:
Какво се случва в държавата

Каква промяна искаме

Седем българи разказват за изборите, които са направили, и проблемите, които ги вълнуват

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Извън едрите разделителни линии, по които хората спорят във Facebook или по телевизията, социолозите и политолозите избягват да посочват конкретните групи, които оформят физиономията на българското общество. И с право - истинският живот е по-шарен и отделните човеци с техните биографии, разбирания и ценности трудно се побират в кутийки, на които да залепиш етикети. Във време на големи социални вълни разломите бързо се променят, казват експертите.

И тъкмо защото сме убедени, че хората винаги дават по-интересни, противоречиви, изненадващи отговори, решихме да потърсим мнението на различни българи от цялата страна. Не претендираме нито за изчерпателност, нито за представителност на извадката. Опитахме да съберем лица с различен статус, професии, икономически и политически виждания и ги попитахме за изборите, които правят и за проблемите, които ги вълнуват. Това, което установихме, че се повтаря в техните мисли, е дълбоко чувство на несправедливост и заряд за промяна. Вижте какво имат да кажат.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    ednodoedno avatar :-|
    ednodoedno
    • - 2
    • + 1

    Изразеното лично мнение е споделен житейски опит,който е в основата на кариерно,интелектуално и индивидуално представяне на собственото ти АЗ в обществото.
    Редуването на културни и примитивни фрази е неразделната връзка в богатството на българския език.Антонимите в ежедневието ни разкриват сложната човешка същност и разноличието на тяхната употреба.
    Избрахме локално, а сега е време да поразсъждаваме глобално и да предпочетем Човека с класа , която не се купува с познанство но местораждане, а с устойчива и утвърдена професионална постигната реализация в бизнеса,наречен от мен водене на здравословна и балансирана политика.

    Нередност?
  • 2
    cinik avatar :-|
    cinik
    • + 5

    Преобладават рационалните мнения, дано извадката да е представителна за всички млади хора в национален мащаб.

    Забелязах обаче едно противоречие в едното от изказванията:

    "Америка, Англия, Франция и Швейцария са държави, които трябва да бъдат примери за нашата....Бежанците да си ходят в техните държави и да си се оправят"

    Всъщност не можеш да разделиш едното от другото. Или държавата е уредена т.е. привлекателна за заселване, отваря работни места и поема миграция, или е зле и бежанците не точно си ходят, защото те изобщо не са мислили да остават трайно. За сметка на това местното население си ходи и то как само. Добра държава за местните хора = добра за мигрантите. Съответно лоша = лоша за всички. Америка, Англия, Франция и Швейцария са от добрите.

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал