През 2017 г. в България са били задържани 14 души по обвинения в тероризъм
Терористичните нападения, извършени от сепаратисти, са повече на брой, но тези от джихадисти са по-кървави
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Четиринадесет души са били задържани по обвинения в тероризъм през 2017 г. в България. Това става ясно от годишния доклад на Европол за противодействие на тероризма, който беше представен в сряда. Всички те са свързани с джихадистки мрежи.
Подобна информация липсва в статистиката на МВР и в докладите на Специализираната прокуратура и ДАНС за 2017 г. Твърде е вероятно да става дума за хора, които са задържани при влизане или излизане в България по искане на чужди служби.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.