Преосмисляне на болничните
Отношението към болестите на служителите е остаряло спрямо настоящето
Глобалното разпространение на COVID-19 доведе до призиви и мерки, които може да са инфектирани с новата болест, да се самоизолират вкъщи. Това ще се окаже заплаха за икономическата дейност. Но също така представлява огромна дилема за служителите, някои от които могат да се сблъскат с негативни финансови последици, ако не се появят на работа.
Въпросителните стават още повече, когато заразата е непозната, с често леки симптоми първоначално и прилича на обикновено неразположение. И ако, както една четвърт от всички американци, работещи в частния сектор, служителите не получават никакъв платен отпуск по болест, е по-вероятно те да поемат риска и да се появят на работното място. През 2009 г. епидемията от свински грип изправи служителите пред подобно решение. Тогава много американци решиха да отидат на работа без значение, че допълнително разпространиха инфекцията. Изследване от този период изчислява, че в резултат около 7 млн. колеги са се заразили.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.