Теодора Георгиева: Европейската прокуратура чака много дела от България
Българският европрокурор в интервю пред "Капитал": ВСС няма правомощия да прекратява процедурата за избор на делегирани прокурори, която е започната от европейския главен прокурор


Научавайте най-важното от правния свят и съдебната система всяка седмица на мейла си
Европейската прокуратура е натоварена със свръхочаквания, поне в български контекст, не само поради незнание какви точно са нейните компетенции и правомощия, но и поради ескалиращото обществено недоверие в българската прокуратура и изобщо в институциите в държавата. Подобни свръхочаквания често водят до разочарование, така както се случи с ЕС, от който мнозинството българи очакваха да им оправи държавата.
Поради тази причина дебатът за Европейската прокуратура, нейните функции и правомощия, е изключително важен."Капитал" разговаря с Теодора Георгиева, българският представител в Европейската прокуратура, където всяка от 22-те държави членки, които участват в т.нар засилено сътрудничество за създаване на Европейската прокуратура, има свой представител. Унгария, Ирландия, Полша, Швеция и Дания не участват в Европейската прокуратура. (Повече за старта на Европейската прокуратура и за нейните правомощия вижте тук.)
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.