"Тероризъм с евентуален умисъл": Прокурорският провал с хакването на НАП
Четири години след хакването на НАП прокуратурата внесе обвинителен акт с множество разминавания, които поставят големи въпроси


Научавайте най-важното от правния свят и съдебната система всяка седмица на мейла си
- Четири години след хакването на НАП, прокуратурата внесе обвинителен акт, но само с двама обвиняеми. Той бе върнат моментално от съда
- В него има множество разминавания, които поставят под въпрос извършителя, представян от прокуратурата като безспорен.
- Случаят е олицетворение на стила медийно правосъдие, наложен от главния прокурор Иван Гешев.
Терористи, които не са извършили тероризъм с ясен умисъл, недостиг на хора за ОПГ (организирана престъпна група), половин година в ареста заради осигуряването на лаптоп на служител, приравняване на държавата до Бойко Борисов, внасянето (и връщането) на един неграмотно написан обвинителен акт и един от най-впечатляващите провали на жанра медийно правосъдие, наложен от прокуратурата и Иван Гешев. Така накратко изглежда случаят "НАПлийкс", когато през 2019 г. данъчната агенция беше пробита и от нея изтекоха данните на над 6 млн. български граждани. За държавата това беше провал - технически и организационен, от огромен мащаб, с щети, които продължават и до днес.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Другарю прокурор, какво стана с Нексо ?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.