Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
За близките на убития студент Мартин Борилски окончателната осъдителна присъда, произнесена от Върховния касационен съд (ВКС) тази седмица, е глътка възмездие.
Повод ли е обаче окончателното осъдително решение да си върнем доверието си към съдебната система?
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Да, най-сетне приключиха с тази неприятна и конфузна за съдебната власт сага.
Не знам защо се случиха толкова много ненормални и неморални неща - очевидно всичко това се дължи на възможностите на замесените лица и техните връзки сред влиятелни лица в бизнеса и политическите среди. Не намирам за себе си отговор коя част на съдебната власт е виновна и в каква част, на какво се сължи и колко струва това...
За мен и в този случай основната вина носят прокуратурата - в лицето на участващите в процеса прокурори, и в по-малка степен следствието. Когато намерим отговор на въпроса "защо не е свършено нещо по разследването", ще знаем още една (поредната) мярка за реформиране на правораздаването.
И отново стигаме до извода за мършата в стадото, катрана в меда и т.н. Говорим си за корупция и конфликт на интереси. Но къде е гражданското общество да поиска реформата да се случи?!
К'во гражданско общество с тия оФци заблеяни. Ти мани т'ва ми то усещането за к'вот и да било по добро го няма,всичко дигнало ръце или побегнало. И браво, то и да фана да оправям нещо не си заслужава инвестицията,все пак имам само един живот....
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.