Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
"...ако предишният съвет не помогне, обещай повишаване на доходите. Ако и това не свърши работа, пиши три писма."
Вероятно така трябва да бъде перифразиран известният виц, ако се следва практиката на правителствата в България в последната година да обещават увеличаване на доходите. Единствен Симеон Сакскобургготски обеща "незабавно и несимволично" увеличение на пенсии и заплати в началото на мандата си, нещо, което продължава да го преследва години след като се завърна в Мадрид.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
8 коментара
КАПИТАЛ, много ми се искаше да намеря под вола теле и да се зачекна с нещо от редакционния ви коментар, но този път ме ударихте зад врата! Че това все едно аз съм го писал! Поздрави на автора (или авторите)!
До коментар [#1] от "BoGry": Съгласен.
"Колкото до по-генералното повишаване на доходите, то може да стане само със системни усилия. Срутващото се образование няма как да привлече бизнес, който да предлага по-високи доходи. Лошото здравеопазване, администрация и съмнителна политическа среда - също. Това трябваше да прави правителството в първите си три години, за да има някакъв ефект накрая. А не да се оправдава, че по време на криза не се правели реформи."
Много точно формулирано. Към "Срутващото се образоние" и т.н. аз бих добавил също "повсеместната корупция" и "продължаващата емиграция на младите"
Не искам повишаване на доходите, а повишаване на покупателната способност, и то не по административно-команден път!!!
Обещанието не е като даването.
Жестоката исина е, че реформи се правят по всяко време, стига да знаеш какво да направиш и как. От политическа гледна точка е по-добре да са в началото на мандата на правителството, докато все още има "трудов ентусиазъм" и министрите не са започнали да работят за себе си. Ако концепцията е вярна, това дава шанс в края на мандата да се отчетат добри показатели и успехи от реформите. Тогава вече остава резултатите да се покажат по разбираем и убедителен начин, което примерно на И. Костов не му се отдаде и загуби втория си мандат.
В момента какво може да се каже - 3 години нищо-правене и имитиране на някакви реформи, по същество псевдореформи. От популисти повече нищо не може да се очаква. В края на мандата се започва говорене за реформи - онези прословути антикризисни мерки, които от тук до изборите изведнъж ще се случват?! И като от рог на изобилието ще се изливат някакви пари - очевидно единствено с предизборна цел...
Да се каже "така не се прави" - ползата ще е никаква. Държавата е много зле, но като си го казваме, нищо не се променя. Понеже тези, които имат правата и "инструментите", и трябва да променят всичко, нито искат, нито го могат.
Дянков си знае работата, мантрата рИформа практически не върши никаква полезна работа за бюджета на страната....
Така че кафа, от много реформи се докарахме до това състояние, аде малко без рИформи....
4уя ли изказване на Селския футболист или на Издънковеца по даден проблем,100% познавам какво ще се слу4и.
До коментар [#1] от "BoGry":
Също съгласен
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.