Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Когато през лятото на 2009 г. финансовият министър Симеон Дянков издигна борбата срещу сивата икономика като приоритет на мандата си, той посочи горивата като основна цел в нея. За няколко години той прокара редица закони, които създадоха недоволство и неудобство както за фирмите, свикнали да увеличават печалбите си за сметка на бюджета, така и за изрядните компании, защото допълнителните регулации имаха цена, която ставаше още по-тежка по време на криза.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
Ако зависеше от Дянков нямаше да е така. Всъщност в един не много далечен ден ще започнем да си спомняме с добро за него.
Така е с ГЕРБ-на сутринта се казва едно, вечерта-обратното
До коментар [#1] от "Nikolay UK":
Уви, вероятно точно това ще се случи. До неотдавна четяхме ежедневни обвинения в безидейност, липса на реформи и нелечима корумпираност. Сега пък със задна дата и с половин уста се признава, че въпреки многото проблеми и непоследователно прилагани политики при правителството на изключително неумния Борисов е имало и усилия за въвеждане на ред и законност.
двойният аршин на ГЕРБ.
Дянков и протежето му Танов направиха повече за осветляването на икономиката отколкото всички други предишни държавници взети заедно.
1. Връзките с НАП
2. Нивомерите в бензиностанциите
3. Измервателите при производителите на алкохол
4. Нивомерите в Нефтохим
5. Лустрацията чрез тестовете за лоялност в митниците
6. Ареста на (сина на) Гриша Ганчев - най-големият контрабандист на захар
Сигурно пропускам много други мерки...
Вярно е - имаше допълнителни разходи за бизнеса. Но това е необходимото и по-малкото зло. Другото е кражби и черни партийни каси пълнени с пари от контрабанда.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход