

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
През юли 2011 г. сам Борисов пристигна във Варна, за да представи един вечен въжеиграч на статуквото като лицето на ГЕРБ в изборите за местна власт, състояли се през октомври същата година. "В ГЕРБ знаят за приятелството ми с кмета Кирил Йорданов и отношението ми към него през последните 10-15 години", каза тогава премиерът.
Дни след него Цветан Цветанов творчески го доразви: "Това (Кирил Йорданов - бел. ред.) е човек, който има съответните качества и всяка една от политическите формации иска той да бъде подкрепеният човек за един кметски пост."
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
33 коментара
Лицемерите и въжеиграчите са ми най-противните същества.. Не мога да разбера, как толкова години, обаче бил избиран начело на Варна.. Варненци не знаеха ли? Не виждаха ли? Как така изведнъж прогледнаха..
До коментар [#1] от "bestbuy":
Варненци са си го знаели, но какви са били алтернативите за кмет: Марешки ли да изберат...
А и избори се купуват, тези които не виждат свястна кандидатура не са гласували, при което тежеста на купените гласове става още по-голяма.
Много точен изказ, г-н Спасов. Поздравления.
"Преди да си тръгне, ГЕРБ плячкоса и последните хилави надежди за нормалност в държавата. Изведе на улицата хора, които поискаха невъзможното, защото живяха невъзможно. За да угоди на политическото си его, Борисов ги беше заблудил, че им носи "генерална промяна"."
Всъщност, проблемът на Варна, и на България е, че просто има много заблудени. И че те търсят вината всякъде само не и у самите себе си.
Писах го другаде, но ще се повторя - протестите на варненци срещу кмета, които самите те са избирали (четири пъти подред!) много ми приличат на протестите, които варненци правиха преди 20-тина година срещу пирамидите в които пак те - и пак съвсем доброволно - бяха инвестирали. И преди и сега не усещам нито йота самокритика. И в двата случая някой друг беше виновен за погрешни решения, които варненци бяха вземали абсолютно доброволно и самостоятелно.
Очаквам след 10-тина години варненци пак да протестират. И пак срещу решение, което са вземали самите те. И пак някой друг ще е виновен.
Мир на праха му на Пламен. Жалко е, че си е отишъл. Масовата глупост обаче, за съжаление, си остава.
" Изведе на улицата хора, които поискаха невъзможното"
Ето тук е "ключът от бараката" - нереалистичните очаквания. Хората, които гласуваха за ГЕРБ с тези очаквания са същите, които преди това гласуваха за "царя" дето уж щял да "ни оправи" за 800 дена, а преди това за "сполуката" на БСП.
Сред тях са и хората, които повярваха на нереалистичните обещания на пирамидите. Тези хора и тяхната глупост е проклятието на Варна и на България. Днес е ГЕРБ, вчера беше царят и БСП, утре ще е някой друг. Защото не Борисов, БСП или царя са проблемът - те са следствието. Пробемът е масово разпространената глупост, лакомия и нереалистични очаквания за лесни пари и лесно благоденствие.
[quote#5:"Nikolay UK"]Пробемът е масово разпространената глупост, лакомия и нереалистични очаквания за лесни пари и лесно благоденствие.[/quote]
Да ама мат'рялът се обижда ако му кажеш истината в очите.
Промивали са му мозъка първо 60+ години Цоциалисти, след това малоумни "шоумени" като слави, сега повсеместно го облъчват ново поколение пенкилер които му внушават ден и нощ че всички са маскари, че от него човечето нищо не зависи и единствения начин да се издигнеш и да си оправиш положението е не работа или знание а печалба от тотото.
До коментар [#1] от "bestbuy":
Много добър въпрос, но отговорът може би няма да ви хареса. Факт е че избранниците не са много по-различни от избирателите. Не бихме избрали някой, който е трърде различен от нас, нали? Обществото, в което живеем различно ли е от болшинството хора, който го съставляват? Външният ни свят не е ли проявление на вътрешния ни свят?
Може би има нужда от революция, но не на улицата, а вътрешна революция на индивида!
[quote#7:"totalreboot"]Много добър въпрос, но отговорът може би няма да ви хареса. Факт е че избранниците не са много по-различни от избирателите. Не бихме избрали някой, който е трърде различен от нас, нали? Обществото, в което живеем различно ли е от болшинството хора, който го съставляват? Външният ни свят не е ли проявление на вътрешния ни свят? Може би има нужда от революция, но не на улицата, а вътрешна революция на индивида![/quote]Прав сте, но много неудобни въпроси задавате. Къде по-лесно е да се търси вината някъде другаде, само не в самите нас. Това е проблемът ни.
Както се пееше в една песен: "I'm starting with the man in the mirror. I'm asking him to change his ways. And no message could have been any clearer - if you wanna make the world a better place take a look at yourself, and then make a change".
Други народи са го разбрали. А ние тук търсим кого да виним за грешните решения, които самите ние правим.
Много шум за нищо! Накрая отново ще си изберем същите червени партийни мутри и техните наследници, метаморфоризирали в нов Бойко, нов цар, нов ПР подход със същите зрители! Както родната полиция ме посъветва в знак на съпричастност когато ми откраднаха багажа- "Най - добре е да емигрираш":)
Това, че ще са същите може да се окаже невярна прогноза. Твърди електорати вече не съществуват, намаляват с бързи темпове. Хората са толкова обезверени, че в един момент ще изпробват и по-крайни политици и партии. В тези решения няма логика. И ще се окажем в парламент със странно представителство от Атака като партия №1 и още няколко подобни на нея.
ДРугия вариант е партия на гражданите срещу статуквото - но това ще стане само когато се появи обединена гражданска листа. Варианта тя да стане реалност са едни предварителни вътрешни избори.Само така всички ще приемат резултатите. И то избори на местно ниво, където ще се избира сред познати лица.
Няма значение какви са избраните достатъчно е да имат средно ниво на морални скрупули в себе си. Това ще им позволи да взимат по-добри решения от депутатите досега.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.