

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Дълбоките корени на кризата са не в мижавата икономика, а в недъзите на политическата система. Става дума за бунт срещу целия политически елит. Протестиращите поставиха под въпрос посткомунистическия преход въобще, както и неговото политическо и икономическо наследство. Нищо ново.
Българските избиратели традиционно дават шанс на борците срещу "системата", идващи с обещания за радикална промяна, изкореняване на корупцията и оздравяване на политическата среда. Всичко започна с царя и изборната победа на НДСВ през юни 2001 г. През 2005 г. изгря звездата на "Атака", а година по-късно Волен Сидеров дори достигна втори тур на президентските избори. И, разбира се, Бойко Борисов, който спечели властта през 2009 г. с обещание да разчисти авгиевите обори на държавната развала, завещана му от тройната коалиция, да притисне олигарсите и организираната престъпност и да превърне България в "нормална европейска държава".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
17 коментара
Една част от тях са гневни главно защото ги е яд че не могат да бъдат на мястото на политиците, които раждат и произвеждат.
Друга част от тях са гневни защото много искат да бъдат като гърците но не могат.
"Дълбоките корени на кризата са не в мижавата икономика, а в недъзите на политическата система. "
И да и не. Мижавата ни икономика е продукт именно на политическата система.
След 1989 българите решиха, че "демокрация" означава липса на правила и закони. Затова сега си имат демоСрация, а доходите им са мизерни.
А честито!
В парламена 1989, всички са над 65 години, и гледат като крави. Без смяна на неадекватните лидери, се стига до смяна на модела!
Публикувано през m.capital.bg
Българите са гневни заради липсата на елементарна справедливост, гневни са заради корупцията която е навсякъде ,липсата на чест в хората дето ни управляват.
Понеже тези хора бързо забравят кой са и какво са обещавали след като станат част от властта и много бързо се превръщат в същите политици който са били преди тях !
Съдебната система все още е зле.
Публикувано през m.capital.bg
Ако ГЕРБ бяха изпълнили поне това,което са записали в програмата си,хората не биха били така обезверени,а ГЕРБ нямаше да имат шанс за втори мандат.Сега хората са бесни,а вторият мандат на ГЕРБ е почти сигурен.Не че имам обяснение.Ненормална работа!
Защо сте орязали най-интересно от статията в оригиналния източник Култура.бг? Съкратили сте критиката срещу Кунева, ТИМ и западните лидери. Въпреки всичко статията си остава едно "бла-бла".
Проблема е в критичната маса от българи, които не уважават законите и правилата, липсва им чест и достойнство, а също и цивилизованост и образование. Всички недоволстват,но само ако са извън схемите. Ако са вътре - спирачка няма. Няма и насищане. Няма и морал. Но накрая няма и държава.
Много ме дразни тъпотията. Тъп ли си тряа да се гърчиш. Малко естествен подбор няма да е излишен.
До коментар [#9] от "analiziraitova":
Законите са нищо! Закон не може да спечели уважение, то не е съзнателна единица. Уважение се полага на съд, полиция, парламент, министерство. Това са лицата на законите. Те като са тъпи гъзове... Цитираме тоя или оня мислител, защото е спечелил уважение. Ако ми цитираш някоя мъдрост на тъп гъз (както се прави в съда), ако самият цитиращ е тъп гъз, пак няма уважение квото и да каже.
Тъпотията ме нервира!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход