Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА #1.
≪За да парират подобни скрити заплахи, държавите вече трябва да развиват не само армия, но и специални служби, полиция и ефективно работещи цивилни институции. В този контекст България за жалост изглежда опасно беззащитна.≫ – така завършва статийката, която ни е предложена за коментар. Което е вярно само наполовина. Защото в тази област България не само изглежда – тя наистина е напълно беззащитна.
Това обаче в никакъв случай не означава, че Президентът, избраното от бъдещото народно събрание правителство или някой друг трябва веднага да седне и да започне да изгражда подобни структури. Защото при сегашното ни вътрешно политическо състояние който и да изгради подобни структури, ще изгради национални по форма, но партийнни по своята същност структури и ще ги използва с партийни политичеси
цели във вътрешната, а не във външната политика.
Не става работата без дрънканици. Все има недотаковани комплексари.
"...държавите вече трябва да развиват не само армия, но и специални служби, полиция и ефективно работещи цивилни институции."
Мислех,че имаме такива институции.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.