Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Годината е 2030. Дошло е времето да се пенсионирате и решавате да изтеглите парите, натрупани по личната ви сметка в универсален пенсионен фонд Х, за да започнете малък частен бизнес. Или пък да подпомогнете дъщеря си да изплати жилището си, или да ги подарите на внука, който кандидатства за престижен университет. Е, оказва се, че това е невъзможно.
Единственият начин да получите спестяванията си за старини е на части - по 200 лв. месечно за период от 20 години, тъй като някой е сметнал, че вероятно толкова ще живеете след пенсия. А в случай че не изкарате до дълбоки старини, парите ви ще отидат за пенсията на някой друг дълголетник.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Това не е ли солидарният стълб (първият)? Не се ли повтарят? В началото казаха друго. Стига вече с тия простотии!
В статията има една вярна и справедлива мисъл: ≪Подобни проблеми обаче се решават по друг начин и не за сметка на осигурените. .... като се използват застрахователни инструменти ....≫. Тоест, допълнителното пенсионно осигуряване трябва да е доброволно и да се използват застрахователни инструменти. То не трябва да бъде предмет на специално законодателство, а да стане част от законите за застраховането. Всяко друго решение облагодетелства едните (осигурените или осигуряващите) и ощетява другите (осигурените или осигуряващите).
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.