Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
БНБ има две основни функции. Едната е да пази валутния борд, което най-общо се постига с финансова стабилност. Другата е да надзирава банките, което, ако се прави постоянно и методично, произвежда финансова стабилност.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
Мафия!
А при липсата на достатъчно прозрачност БНБ остави около нея да витаят съмнения, че не се е откъснала от зависимостите и страховете си.
Няма никакви съмнения. БНБ не се е откъснала от зависимостите си. Няма и да се откъсне при това управление.
Проведената проверка бе изключително мащабна и извършена качествено, с участие на международни експерти. Освен това БНБ има програма за укрепване на институционалния капацитет, която се следва плътно и носи добри резултати.
Лошото е,че няма кой да регулира регулатора. По точно не искат от покуратурата да им търсят сметка за огромните икономически щети ,които нанасят на държавата,респективно на гражданите. Ако не искат да се възстанови ,членът,който държеше сметка за отпускане на заеми на взаимно свързани лица,то то тагава да създадат фонд от взаимно свързаните лица, който да погасява нанесените щети.
[quote#3:"kamen iliev"]Проведената проверка бе изключително мащабна и извършена качествено, с участие на международни експерти.[/quote]
То и отчетите и докладите на КТБ бяха проверявани "изключително мащабно и качествено" от баш международни експерти (КПМГ) и утвърждавани от рейтингови агенции (Фич и Стандард енд Пуърс), пък фалира. Още по-лошо - дори не е ясно къде са й активите, дето все били проследявани от международни експерти (AlixPartners).
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.