Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
От следващата седмица голямата промяна, която някои чакат със свито сърце, а други с големи надежди, започва да се случва. В първия епизод на бурната 2017 г. основна (за нас) роля ще играят българският и американският президент, които встъпват в длъжност в края на тази и началото на следващата седмица. Когато те излязат на преден план, страховете за техните политики може да се оправдаят, може и да не се, но със сигурност някои въпроси ще започнат да получават отговори.
Тръмп вече започна да внася яснота. Който се е надявал непремерените му изказвания за Европа, Русия и НАТО да останат само в предизборната кампания, е грешил много – той продължава в същия дух. В интервю за един германски и един британски вестник новият президент на САЩ удари най-сериозния шамар на европейските си съюзници досега. Той обяви, че не вижда проблем от разпадане на най-същественото достижение на европейския континент – интерграцията в Европейски съюз. Това, разбира се, не е никаква изненада за човек, чийто съветник по въпросите на ЕС е британският националист Найджъл Фараж, но Тръмп не спря дотам. Той отново критикува НАТО, с което предизвика вълна на възмущение от Прибалтика до Берлин.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
има ли модератори да баннат този отгоре веднъж завинаги
" По думите на премиера в оставка: "Никой от вас не би взел един военен, пожарникар или какъвто и да е и да му даде цялото управление на фирмата. А това си правим ние с държавата." "
А като подаде оставка и искахте избори, не се ли сети, че точно така ще се получи?!
Проблемът не е в правомощията на президента -те са такива каквито са. Проблемът е в това да се осигури честност и гласност на действията на прокурори, съдии, адвокати. Има събуждане в съдебната система. Дано не е само за да се харесат на новия президент. Предлагам генерал Радев да възложи като първа задача на служебния кабинет провеждане на референдум с ясен въпрос:
Съгласни ли сте броят на депутатите да бъде 132, в това число мажоритарно избрани 101 в 101 едномандатни избирателни окръга и 31 избрани по партийни листи.
Не се позволява включване на кандидати безпартийни. Всеки желаещ да влезе в парламента трябва да е в състояние да събере съмишленици да организира партия, да изложи своята програма и да внесе депозит за участие в парламентарните избори . Всяка партия която желае да бъде на власт е длъжна да внесе депозит от 20 хиляди лева, да посочи свои кандидати в минимум 51 едномандатни района и да предложи от 11 до 31 (максимум) кандидати за депутати в партийния списък. Ръководството на всяка партия подрежда своите кандидати в националния списък. В него могат да се включват и представители на партията включени в едномандатните райони. Партия получила под 1 процент от гласувалите, губи своя депозит. Партии получили под 4 процента, но над един процент получават обратно своя депозит, но не влизат в парламента. ББроят на действителните гласове на влезлите в парламента партии се приема за сто. Всяка партия получава допълнително брой депутати от своя списък от 32 пропорционално на броя на получените гласове в едномандатните райони.
Не е необходимо да се свиква Велико Народно събрание за броя на депутатите. Гласът на народа изразен в референдум е по-висок от решението на 400 велики депутати, които ще храним поне две години и няма гаранция че ще изработят по-добра конституция.
,
... Той (Тръмп - бел. моя) отново критикува НАТО, с което предизвика вълна на възмущение от Прибалтика до Берлин ...
6/North_Atlantic_Treaty_Organization_%28orthograph ic_projection%29.svg
Не че нещо, авторите, ама това е на нивото на култовото "от Ванкувър до Владивосток" ...
Айде от мен една карта на НАТО.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход