Мнения Daily - Ако Костов беше разсъждавал като Борисов...
И още: Дипломацията – третата роля на премиера; Най-големите външни заплахи за България са Русия и Турция; Вербовчиците станаха новия български елит
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Атлантическа солидарност
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
8 коментара
"Той Бойко затова е на власт, а вие сте на кучето в г*за - защото знае да не рита срещу ръжен..."
Въх марии, къф цветист език, език като на каруцар от пиацата
"Въпросът е на кого вярваш и на чия страна заставаш, не какво точно казва някакъв съдия (впрочем не съществува глобално правосъдие, нали сме наясно)"
Аха, нали! Много е важно задължително да легнем на една кълка, нали?! Това ни е докарало минимум 2 национални катастрофи. Румъния удвоява територията си след като "обръща палачинката" през ПСВ. Италия и тя печели. Даже в края на войната, ако бяхме сменили позициите, пак щяхме да спечелим по нещо.
От кой е полза категоричното ни полягане? Със сигурност не и на България.
До коментар [#1] от "сидер":
Той поне застава срещу Пеевски. А вие какво правите по въпроса?
Че да не би привидението да е продало "Нефтохим" на руснаците и да прибра от това тлъста комисионна, маскирана като акции? Костов направи за руските интереси толкова много, колкото никой след него не е правил. Вярно е, че "Нефтохим" работи и днес, а ако го беше купил друг, можеше и да го е затрил отдавна, но е вярно също, че и Костов играеше с руснаците най-разнообразно. Просто го правеше по малко по-смарт начин. И този начин е бил наистина толкова смарт, щом и до днес "Капитал" продължава да не разбира касви ги е вършил и продължава да го реди в групата на русофобите. Не е ясно кой е авторът на този материал, но той е или много пристрастен, или просто не е в час. Според мен - второто.
1999та година и Бойко нямаше да пусне руснаците - тогава Русия беше беззъба, занимаваше се много повече със собствените си проблеми, нямаше толкова силна агентура и пропаганда по света и в България както сега.
Освен това тогава сърбите имаха 101 възможности да спрат бомбардировките и те напълно съзнателно не го направиха и си понесоха последствията.
Тогава естествено Костов много добре изтъргува ситуацията срещу започване на преговори за ЕС и падане на визите.
Това не означава, че ако тогава беше Бойко нямаше още по-добре да я отиграе, не се знае, това е история и не може да се спекулира с нея.
Прави ми впечатление колко често публични личности коментирайки решение на правителството го персонифицират като такова взето лично от примиера Борисов. Коментарите без предполагам и самите им автори да го усещат се плъзгат на чисто личностна основа често нямаща много общо с коментираното решение на правителството.
Тоест, Бойко Борисов постъпил "страхливо", задето изпълнил волята на избирателите си, а не на западните му началници, а Костов - "смело", че се поддал на изнудване от Запада и отворил въздушен коридор за военна агресия срещу съседна Югославия като условие за бъдещо членство в ЕС и НАТО?
Сигурно и затварянето на блокове от АЕЦ Козлодуй е било смела постъпка, както и съгласяването с дискриминационните условия, превръщащи ни във второ качество членка на ЕС? Нарязването на ракетите - също? Ех тия смели политици, в какво превърнаха България.
Иронията е, че 20 години след натовските бомбардировки над Сърбия, евроатлантическа вече България не изглежда по-добре от своята съседка. Дори магистралите им са повече като километри, което уж е най-големата ни придобивка от ЕС. А ни убеждаваха, че съучастничеството във военната агресия срещу Югославия и помощта за албанските терористи и трафиканти на органи, признаването на новата мюсюлманска държава в Европа и пр. било само в наш интерес и ни отваряло пътя към благополучието. Сигурно в наш интерес е било и да не даваме коридор за доставка на украински вертолети и танкове за македонската армия през 2001 г. във войната ѝ срещу същите терористи?
Интересно как Гърция никога не постъпва "солидарно" със "западните си партньори", но Западът налива милиарди в нея, а за нас само потупване по рамото?
Ако политиците ни слушаха народа и постъпваха принципно и морално, а не страхливо под външен натиск и гонейки съмнителни цели, нямаше да се включим в Първата световна война на страната на бившия си поробител Османската империя срещу освободителката ни Русия, нито на страната на Хитлер във Втората. Щяхме да избегнем национални катастрофи и може би историята ни да се развие различно.
До коментар [#7] от "ghq24558719":
Принципно съм абсолютно съгласен с Вас, само за втората световна ще добавя, че ако не сме били влязли на страната на Антантата, немските воиски са щяли да нахлуят в България, което може да се гледа и като страхливост, защото партизанското движение в Югославия е направило живота на окупационните немски воиски ад.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход